ამირან ძაბუნიძე - მოსამართლე

amiran dzabunidze

ამირან ძაბუნიძე

მოსამართლე

2021 წლის 29 დეკემბრიდან არჩეულია საქართველოს უზენაესი სასამართლოს მოსამართლედ უვადოდ - ორგანული კანონით დადგენილი ასაკის მიღწევამდე

პირადი ინფორმაცია:

დაიბადა 1975 წლის 23 იანვარს ქ. ვილნიუსში.

სამუშაო გამოცდილება:

2020-2021 წლებში - ქუთაისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატის მოსამართლე და სასამართლოს თავმჯდომარე;

2017-2020 წლებში - საერთოსასამართლოებისმოსამართლეთასადისციპლინო კოლეგიის წევრი და ამავე კოლეგიის თავმჯდომარე;

2015-2020 წლებში - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატის მოსამართლე;

2013-2015 წლებში - ხელვაჩაურის რაიონული სასამართლოს მოსამართლე და სასამართლოს თავმჯდომარე;

2011-2013 წლებში - მცხეთის რაიონული სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიის მოსამართლე;

2007-2009 წლებში - მცხეთის რაიონული სასამართლოს აპარატის უფროსი;

2006-2007 წლებში - ფონდ ,,ფინკა ინტერნეიშენალის“ საქართველოს ფილიალის ,,ფინკა საქართველოს“ იურისტი;

2003-2006 წლებში - იურიდიულ ფირმა ,,მთაწმინდის ადვოკატურის“ ადვოკატი;

2001-2002 წლებში - თბილისის საოლქო სასამართლოს სხდომის მდივანი;

1994-1999 წლებში - საქართველოს ეკონომიკის სამინისტროსთან არსებული მცირე ბიზნესის განვითარების ხელშეწყობის ფონდის იურისტი.

განათლება:

1992-1997 წლებში - თბილისის ბიზნესისა და სოციალურ-ეკონომიკური მართვის უნივერსიტეტის იურიდიულ-ეკონომიკური ფაკულტეტი, სამართალმცოდნეობა-მენეჯმენტის სპეციალობით;

2009-2011 წლებში - იუსტიციის უმაღლესი სკოლის მსმენელი.

nino kadagidze

ნინო ქადაგიძე

უზენაესი სასამართლოს თავმჯდომარე, ადმინისტრაციულ საქმეთა პალატის თავმჯდომარე, საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარე.

shalva tadumadze

შალვა თადუმაძე

თავმჯდომარის მოადგილე, სისხლის სამართლის საქმეთა პალატის თავმჯდომარე.

giorgi mikautadze

გიორგი მიქაუტაძე

თავმჯდომარის მოადგილე, სამოქალაქო საქმეთა პალატის თავმჯდომარე.

maia vachadze

მაია ვაჩაძე

მოსამართლე

merab gabinashvili

მერაბ გაბინაშვილი

მოსამართლე, საკვალიფიკაციო პალატის წევრი, საკვალიფიკაციო პალატის თავმჯდომარე

aleksandre tsuladze

ალექსანდრე წულაძე

მოსამართლე, სადისციპლინო პალატის წევრი

miranda eremadze

მირანდა ერემაძე

მოსამართლე, სადისციპლინო პალატის წევრი

ketevan tsintsadze

ქეთევან ცინცაძე

მოსამართლე

lali papiashvili

ლალი ფაფიაშვილი

მოსამართლე

Tamar Zambakhidze

თამარ ზამბახიძე

მოსამართლე

gocha abuseridze

გოჩა აბუსერიძე

მოსამართლე

mamuka vasadze

მამუკა ვასაძე

მოსამართლე, საკვალიფიკაციო პალატის წევრი

bidzina sturua

ბიძინა სტურუა

მოსამართლე

n

ნინო ბაქაქური

მოსამართლე

vladimer kakabadze

ვლადიმერ კაკაბაძე

მოსამართლე, საკვალიფიკაციო პალატის წევრი

mikheil chinchaladze

მიხეილ ჩინჩალაძე

თბილისის სააპელაციო სასამართლოს თავმჯდომარე

levan tevzadze

ლევან თევზაძე

მოსამართლე

revaz nadaraia

რევაზ ნადარაია

მოსამართლე, სადისციპლინო პალატის წევრი, სადისციპლინო პალატის თავმჯდომარე.

lasha kochiashvili

ლაშა ქოჩიაშვილი

მოსამართლე

GENADI MAKARIDZE

გენადი მაკარიძე

მოსამართლე

NINO SANDODZE

ნინო სანდოძე

მოსამართლე

აგვისტო 2022

  • Previous month
  • Next month
აგვისტო 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

banermuz

სახელმწიფო ბაჟის გამოთვლის პროგრამა

sajaro

tamashi

Tour

saqartvelossasamartloebi